Misia Uszatka wykonałam z bardzo mięciutkiej i miłej w dotyku włóczki akrylowej Mimoza Natura, która jest polecana na wyroby dziecięce. Futerko jest ciemno-brązowe, ogrodniczki w niebieskich kolorach, zaś buciki jasno-niebieskie posiadają ciemne sznurówki które scalają ubiór w jedną całość. Oczka, brwi wyszyłam czarną muliną, zaś nosek i uśmiech brązową włóczką. Miś nie posiada żadnych plastikowych części i jest bardzo bezpieczny dla małego szkraba.

Gdy miś się pobrudzi można go wyprać ręcznie lub w pralce w 30 stopniach, choć zalecałabym jednak pranie ręczne z uwagi na mocne wirowanie pralki. Środek wypełniony jest antyalergicznym wkładem do poduszek i po praniu nie zmieni swojego kształtu.

Uszatek jest mojego autorstwa i mierzy około 35 cm, tylko nazwę pożyczyłam ze znanej mi bajki z czasów dzieciństwa. Miś ma także swoją drugą połówkę Biankę, którą można obejrzeć w galerii.

Jeśli jesteś zainteresowana/y podobnym misiem bądź w innej kolorystyce napisz do mnie. Jeśli masz ochotę zajrzyj do mnie na Facebooka.