Karuzelę zrobiłam w prezencie dla córeczki znajomych mojego męża, dla malutkiej małej Antosi. Wszystkie użyte włóczki firmy Mimoza Natura i Yarn Art są mięciutkie, miłe w dotyku i polecane na wyroby dla dzieci.

Karuzela składa się z 5 małych kurczaczków, mamy kurczaka i oponki styropianowej. Wszystko wykonane jest z bardzo mięciutkiej i miłej w dotyku włóczki akrylowej Mimoza. Gdy pobrudzą się poszczególne elementy można je wyprać, ponieważ środek wypełniony jest antyalergicznym wkładem do poduszek i po praniu nie zmienią swojego kształtu.

Małe kurczaczki mają żółte dziubki i całe wraz ze skrzydełkami są koloru: czerwonego, różowego, jasno-niebieskiego, jasno-zielonego i ciemno-zielonego. Mama kurczak cała jest żółciutka i ma jasno-fioletowy dziubek i kokardkę. Wszystkie ptaszki mają wyszywane czarne oczka.

Zabawka nie posiada żadnych elementów którymi mogłoby się zadławić małe dziecko, jest także mięciutka, bezpieczna i lekka. Kurczaczki przymocowane są potrójną nitką do oponki w kształcie warkocza i zakończone kwiatkiem w danym kolorze. Posiada także sznureczek, dzięki któremu możemy zaczepić ją nad łóżeczkiem.

Karuzela jest mojego autorstwa. Dzieciaczki mają wielkość około 5 cm, mama 9 cm a średnica oponki to około 16 cm.

Jeśli jesteś zainteresowana/y podobną lub całkiem inną karuzelą napisz do mnie. Jeśli masz ochotę zajrzyj do mnie na Facebooka.